» Metody przedłużania włosów 
- Micro Rings Hair Extensions®
- Metoda tulejkowa
- Metoda keratynowa
- Galeria
» Pielęgnacja włosów 
» Studio Paznokci 
- Paznokcie żelowe
- Paznokcie akrylowe
- Galeria paznokci


 
     
 
   
  Pielęgnacja włosów
Wbrew krążącym plotkom pielęgnacja włosów przedłużonych wcale nie jest bardzo uciążliwa. Istnieją specjalne linie kosmetyków przeznaczone specjalnie do pielęgnacji włosów przedłużonych.
Wystarczy przestrzegać kilku żelaznych zasad (klientka za każdym razem jest szczegółowo informowana jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów przedłużonych, może także kupić specjalne kosmetyki do pielęgnacji, w tym specjalny szampon do włosów przedłużonych, klientka także może kupić specjalną szczotkę do pielęgnacji włosów) by cieszyć się pięknymi włosami na długie miesiące. Właściwa pielęgnacja sprawi, że Twoje włosy będą zawsze lśniące i miękkie.

1. Przed umyciem włosów musimy je bardzo dokładnie rozczesać. Przedłużane włosy najlepiej jest czesać szczotką z naturalnego włosia równocześnie przytrzymując wolną ręką za łączenia. Nie należy włosów szarpać. Czeszemy rozpoczynając od rozczesania końców i stopniowo przesuwamy się do góry głowy.

2. Włosy myjemy letnią wodą. Zbyt ciepła woda otwiera łuski włosa przez co mogą one się bardziej plątać. Nie należy myć włosów przedłużanych głową w dół. Ich duża ilość razem z łączeniami i wodą mogłaby za bardzo obciążyć skórę głowy. Z tego powodu włosy najlepiej jest myć pod prysznicem – włosy będą opierać się na ramionach. Nie należy włosów czochrać podczas mycia.

3. Najlepiej jest delikatnie przesuwać po nich dłońmi z szamponem od góry do dołu. Włosy przedłużane są zazwyczaj bardzo suche i się nie przetłuszczają. Zbyt częste ich mycie może je dodatkowo przesuszyć. Dlatego podczas mycia należy skoncentrować się na myciu włosów przy samej skórze.

4. Odżywki nie należy nakładać w okolice ringów (łączenia) ponieważ gdyby dostała się do środka włosy mogłyby się wyślizgnąć i całe pasemko trzeba by było zakładać ponownie. Odżywkę należy dobrze spłukać.

5. Mokrych włosów nie wolno czesać! Jeśli są bardzo splątane możemy je przeczesać delikatnie palcami rozdzielając od siebie pasma. Możemy je uczesać później jak będą już troszkę przesuszone.

6. Podczas wycierania włosów przedłużanych nie wolno ich czochrać. Zalecane jest ugniatanie ich przez ręcznik. Po „wygnieceniu” nadmiaru wody, włosy można zawinąć w ręcznik. Turban szybko pochłonie nadmiar wilgoci.

7. Należy unikać stosowania suszarek, które bardzo przesuszają włosy. Włosy przedłużane i tak są suche. Nie wolno ich dodatkowo przesuszać. Jeśli mamy czas pozwólmy włosom wyschnąć w sposób naturalny. Po wyschnięciu włosów zalecane jest użycie jedwabiu, który zapobiega puszeniu się włosów i je ładnie wygładza. Włosy z naturalnego włosia można kręcić, prostować i farbować w przeciwieństwie do włosów syntetycznych. Lokówki ani prostownicy nie używamy w pobliżu łączeń pasemek – ciepło mogłoby je uszkodzić. o użyciu prostownicy czy lokówki należy użyć wosk lub jedwab – włosy będą nawilżone oraz będą ładnie błyszczały.* Aby długie włosy się nie plątały w nocy, należy je związać w warkocz lub związać w kilku miejscach gumkami do włosów.
* Dobrze pielęgnowane przedłużane włosy mogą przetrwać nawet pół roku.
* Nie wolno chodzić spać z mokrymi włosami. Rano będzie wielki kołtun. 
     
   
 
licznik odwiedzin - 2463636        | mapa strony | © 2009-2011 Utworzono w systemie darmowe strony TopCMS