» Metody przedłużania włosów 
- Micro Rings Hair Extensions®
- Metoda tulejkowa
- Metoda keratynowa
- Galeria
» Pielęgnacja włosów 
» Studio Paznokci 
- Paznokcie żelowe
- Paznokcie akrylowe
- Galeria paznokci


 
     
 
   
  Studio Paznokci


Stylizacją paznokci i tipsami (paznokciami żelowymi i akrylowymi) zajmuję się od wielu lat. Jest to moja pasja i mój zawód. Uwielbiam ludzi i rozmowy z nimi, a praca ta sprzyja tym kontaktom. Mam niesamowite szczęście pracować w miłym gronie i w przyjaznych warunkach.

Pracuję na materiałach renomowanych firm, przez co paznokcie wykonywane przeze mnie są najwyższej jakości. Paznokcie przedłużam na tipsie.

Paznokcie i tipsy zdobię kolorowymi żelami, brokatem, hologramami, ozdobami materiałowymi, suszonymi kwiatkami itd. Zawsze posiadam mnóstwo różnych ozdób takich jak cyrkonie, hologramy, brokaty, naklejki, cekiny, suszone kwiaty oraz kilkadziesiąt kolorów lakierów, aby Twoje paznokcie były wyjątkowe i oryginalne.

Piękne dłonie z pięknymi paznokciami świadczą o Tobie. Pokrycie paznokci akrylem (paznokcie akrylowe) nie zależnie od tego czy są przedłużone czy nie naprawdę ich nie zniszczy jeżeli zostanie dobrze wykonane. Polecam je szczególnie Paniom obgryzającym paznokcie. Tipsy zabezpieczają naturalne paznokcie przez co płytka ma szansę urosnąć i stać się zdrowsza.

Kształt, długość, rodzaj zdobienia, kolor itp. tipsów, paznokci czy paznokci żelowych wykonuję zgodnie z życzeniem klientki. Tipsy wykonane przeze mnie wyglądają naturalnie. Po zdjęciu tipsów paznokcie pozostają zdrowe i niezniszczone.

Jak często uzupełnia się paznokcie żelowe, a jak często akrylowe?
Zarówno żel, jak i akryl należy regularnie, co ok. 3-4 tygodnie uzupełniać, a jeżeli będziemy chciały zrezygnować z przedłużonych paznokci, należy je usunąć fachowo u swojej stylistki - nie zrywać, nie podważać, nie spiłowywać samodzielnie, gdyż łatwo uszkodzić naturalna płytkę paznokcia.

Jak akryl i żel wpływają na naturalne paznokcie? Czy żel i akryl niszczą
paznokcie?

Żadna z powyższych metod, prawidłowo zastosowana, nie ma
wpływu na kondycję płytki paznokcia - ani jej nie pogorszy,ani nie polepszy. Ważne jest, jednak to, aby paznokcie były zakładane i usuwane profesjonalnie. Produkty, którymi przedłużane są paznokcie nie zniszczą naszych paznokci, ponieważ nie zawierają aż tak dużo silnych substancji
chemicznych.

Należy pamiętać, że są to kosmetyki, które zostały dopuszczone do obrotu, a więc przeszły niezbędne badania i posiadają odpowiednie atesty. Akryl może jedynie nieznacznie wysuszać płytkę paznokcia znajdującą się pod spodem, natomiast piłowanie i matowienie płytki może ją osłabić.

W przeszłości pojawiła się plotka, iż akryl jest rakotwórczy i niszczy paznokcie. Nie jest to prawdą, a mit ten wziął się stąd, że w latach 60-tych w Stanach Zjednoczonych do przedłużania paznokci używane były produkty zawierający szkodliwy akryl MMA (metakrylan metylu), który powodował alergię, uczulenia, zapalenie górnych dróg oddechowych, jak równieŜ bóle głowy i nudności. Dlatego już w latach 70-tych amerykański Instytut Żywności i Leków zakazał stosowania MMA w produktach do stylizacji paznokci uznając ten związek za toksyczny i silnie szkodliwy.

Obecnie produkty akrylowe zawierają w swoim składzie EMA (metakrylan etylu), który został uznany za
bezpieczny przez amerykańską Komisję do spraw Składników Kosmetycznych. Również polskie badania Sanepidu wykluczyły obecność szkodliwych substancji w produktach wyprodukowanych na bazie EMA. 
     
   
 
licznik odwiedzin - 2463632        | mapa strony | © 2009-2011 Utworzono w systemie darmowe strony TopCMS